CHATA NEMO

Sedm dní na kole

Neděle

Na kole – celkem 52,5 km.

Nádherná a  náročná projížďka  přes CHKO Ždárské vrchy směr Milovy, Devět skal a do Samotína s dechberoucím výhledem, malebnou krajinou se staveními typicky rozmístěnými po loukách a kopcích.  Pro zdatné cyklisty doporučuji si protáhnout výlet na Kadov do skvělého bistra „Kiosek  u Školy“ a dále pokračovat  lesem do Herálce, Vortové a zde uhnout u hospody doleva směr Zalíbené a zpátky do Hlinska.  Cestou potkáte mnoho původních, roubených chalup. V hlubokých lesích houby a na kopcích úžasné výhledy.

Pondělí

Na kole – celkem 14,8 km.

Výlet na skanzen Veselý Kopec a zpátky přes Svobodné Hamry kolem golfového hřiště, zámečku a původního stále funkčního hostince Jonáš z roku 1613 ve Svobodných Hamrech.  Cestou zpátky stojí za to, se zastavit u kostela sv.  Mikuláše kde si můžete protáhnout nohy u hledání čertova kopyta obtisknutého do kamene ( opravdu tam je 🙂) Nedaleko skanzenu je židovský hřbitov  patřící k židovské komunitě na Dřevíkově.

Úterý

Na kole – celkem 58 km.

Dnešní výlet vás zavede na prohlídku barokního poutního kostela Panny Marie v Luži odkud můžete popojet na Košumberk, žříceninu s krásným výhledem, pod kterou se nachází romantický areál pivovaru Košumberk, který býval součástí hradu a zámku.  Za zhruba dalších 10km dorazíte na nadherně zrekonstruovaný soukromí zámek Nové Hrady. Zde rozhodně stojí za to navštívit zámeckou cukrárnu, kde paní domu peče ty nejlepší povidloně. www.nove-hrady.cz.

A i cestou z Nových hradů je mnoho krasných zastávek. Zderaz a jeho pískovcová obydlí. Toulovcovy maštale, skalní útvary jsou po mnohá léta cílem nejen trampů. A nakonec Předhradí s hradem a zámeckou zahradou rychmburk.cz/cs.

 

Středa

Na kole – celkem 58 km.

Překrásná vyhlídková trasa Železnými horami kolem Šečské přehrady.

Čtvrtek

Na kole – celkem 21 km.

A na čtvrtek jsem Vám naplánovala konečně fyzicky lehce odpočinkovou trasu na památník vypálené obce Ležáky nacisty 24.června 1942.

Pátek

Na kole – celkem 32 km.

Poslední výlet vás zavede místními cestičkami  do malebné vesničky Radostín a z Radostína na Rybník Řeka, kde si můžete dát chlazené pivo v bistru Moře.

 

Máte dalŠí otázky?

Napište kapitánovi

9 + 14 =